Jdi na obsah Jdi na menu
 


Letní výcvikový tábor Bělčice a návštěva dětského tábora ve Zbirohu

21. 8. 2010

Letní výcvikový tábor Bělčice srpen 2010

Už minulý rok jsem si plánovala s Falínkem letní výcvikový tábor,  avšak můj zdravotní stav a následná rychlá operace mi zhatily plány.  Letošní léto mi kamarádka Dáša nabídla výcvikový tábor v Bělčicích.  Také s námi jely Soňka a Martinka. Dáša měla s sebou malou Sárinku a babičku, která jí opečovávala. Malá Sárinka byla našim sluníčkem po celý týden pobytu. Počasí bylo střídavé, ale nám ani pejskům to nevadilo. Houby rostly všude kam jsme se jen podívali. V lese jsme si vybírali jakou si odneseme v košíčku a jakou tam necháme pro zvířátka. Na houby jsme vyráželi se Slávkou a její psí mámou Betynkou. Holky přijely na tábor těsně po předání posledního štěňátka novým majitelům. Betynka si okamžitě s naším Falcem padli do oka a společně řádili v lese, když jejich páníčci sbírali velké množství hub. Do Bělčic přijela i má kamarádka z výstav Wendy se svou bordeří smečkou. Jenom jsem žasla, jakým způsobem měla pejsky vychované, nekonfliktní a hlavně hyperaktivní .

Hlavním lídrem tábora byl Venca Zeisek. Byl to super pejskař, který nám předal spousty dobrých rad.  Každý den jsme s ním v sedm hodin ráno vyráželi společně na stopy. Během dne jsme mohli absolvovat skupinový výcvik, individuální výcvik, obrany probíhaly dopoledne i odpoledne. Měli jsme možnost poznat skvělé figuranty jako byla Ing. Jitka Jozová, které všichni jinak neřekli než " Ťapka, Ťapina" , dále urostlý a charismatický Láďa Šíma. Oba se nám věnovali celý týden a snažili se připravit některé pejsky na zkoušky. Venca nám připravil bohatý program. Večer se hrály hry a zpívalo se karaoké pro které jel Jiří na otočku do Teplic. Také se zde konal turnaj v pinčesu a psí závody. V Bělčicích jsem všichni navštívili exkurzi místního skláře a také jsme navštívili zámek v Blatné.

Týden utekl jako voda a čekali nás zkoušky. Já s Falcem jsme byli přihlášeni na zkoušku BH, kterou jsme zdárně složili :o)).

Byl to krásně prožitý týden v přírodě mezi skvělými lidmi a pejsky.  Ráda bych tuto akci příští rok zopakovala !!!

Při zpáteční cestě domů jsme se zastavili za naší Luckou a neteřemi Klárkou a Natálkou na táboře ve Zbirohu. Když jsme dorazili na místo, Falco vylétl z auta a už si to pelášil mezi děti do tábora. Holky nevěděly, že je navštívíme, tak to bylo pro ně překvapení, když se v táboře objevila černobílá borderka ! Lucka využila situace a předvedla dětem tanec se psem. Oba tanečníci sklidili velký úspěch. Po chvilce však děvčata musela nastoupit na loupání brambor a tak jsme se šli podívat po okolí tábora. Falco se šel  ochladit do Zbirožského potoka a tam zjistil, že jsou ve vodě rybičky. Snažil se je ulovit, ale vždy mu uplavaly. Nakonec to vzdal a pelášil zpět do tábora za Natálkou do stanu.

 Více fotek zde